A+ 100%A-

מידעהצהרת נגישות
תצוגת צבעים באתר(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייהסגירה

לארכיון הכתבות של הפורום הציבורי

כפר הנוער כנות

בתוך החדר האינטימי שלי

חניכי הפנימייה בכפר הנוער כנות חזרו מחופשת סוף השבוע לחדרים חדשים, ממוזגים ומרוהטים. עלות השיפוץ עמדה על שני מיליון שקל (לימור תורג'מן, ידיעות אשדוד, 16.12.16).
מבנה פנימייה בכפר הנוער מוסינזון

נוער משפץ

משרד החינוך בשיתוף הפורום הציבורי - כפרי הנוער והפנימיות בישראל, הובילו מהלך לשיפוץ מבנה פנימייה בכפר הנוער "מוסינזון'' בהוד השרון (שבשבת, 9.11.16).
שיפוץ חדר פנימייה בכפר הנוער בן שמן

כמו חדש

משרד החינוך בשיתוף הפורום הציבורי, כפרי הנוער והפנימיות בישראל הובילו מהלך לשיפוץ מבנה פנימייה בכפר הנוער בן שמן בעלות של כ־3.2 מיליון שקלים. במסגרת התוכנית שופצו בכפר שלושה מבנים בני 60-70 שנים והותאמו מחדש למגורי הכפר (רותי בוסידן, ידיעות מודיעין, נובמבר 2016).
ויצו גן ונוף

כפר הנוער 'ויצו גן ונוף' שופץ וחודש

משרד החינוך בשיתוף הפורום הציבורי - כפרי הנוער והפנימיות בישראל הובילו מהלך לשיפוץ מבני פנימייה בכפר הנוער 'ויצ"ו גן ונוף' בעלות של כ- 2.5 מיליון שקלים במטרה להעניק לחניכים תחושת ביתיות וחווית למידה אחרת (פתח תקוה עכשיו, 4.10.16).
תלמידים במגמה טכנולוגית בכפר הנוער הדסה נעורים

החינוך הטכנולוגי תורם לנוער ולכלכלה

התעשייה וענפי השירות והמסחר בישראל משוועים לכוח אדם מיומן ומקצועי - והיעדרו פוגע בתוצר ובפריון (יואל קרסו, דה מרקר, 31.10.16)
חדר בויצו גן ונוף

שופצו מבני הפנימייה בכפר הנוער גן ונוף

בהשקעה של יותר משני מליון שקלים שופצו חדרי המגורים וחדר המועדון. החניכים היו שותפים לתהליך העיצוב. (מזל טלבי לוי, מלבאס, 16.9.16).
צילום מסך מתוך התכנית עושים סדר

הטיפול בנוער במצבי סיכון: האם המדינה ברחה מאחריות?

אהובה ינאי מנכל"ית "מתן" וענת נחמיה- לביא, מנכ"לית הפורום הציבורי- כפרי הנוער והפנימיות בישראל, דנות בתוכנית עושים סדר עם גל גבאי ביחסי מדינה - חברה אזרחית בכל הנוגע לקידום ילדים במצבי סיכון ('עושים סדר חדש', החינוכית, 22.8.2016).
ענת נחמיה לביא

עשו זאת בעצמכם: בני נוער שמתקנים מחשבים ותורמים אותם לקהילה

בישראל 2016 חיים כ־330,000 ילדים ונוער שמצויים במצבי סיכון. בהיעדר שיתוף פעולה, ארגונים חברתיים וגופים מסחריים מקבלים על עצמם את האחריות לקידומם כרמית ספיר ויץ', מעריב, 14.8.16).
גזירת הסרט

מוסמכים צעירים

במסגרת קידום הקמת המרכז הטכנולוגי בכפר הנוער "הדסה נעורים", הבינו בכפר כי תחום הרתכות הוא תחום מבוקש שיש בו הזדמנויות מקצועיות רבות בתעשייה בישראל ובעולם. הפורום הציבורי כפרי הנוער והפנימיות בישראל זיהו את הפוטנציאל ולכן גייסו את קרן פקטור לתרום לכפר למען הקמת סדנאות ריתוך ותפעולן במרכז הטכנולוגי בכפר (הילה מלקי מסלטי, ישראל עכשיו, יולי 16).
עמרי כוכבי ביום העיון

יום עיון חושבים משפחה בתקשורת

ב- 3.5.16, יום ג' התקיים יום עיון מיוחד של המינהל לחינוך התיישבותי, פנימייתי ועליית הנוער - משרד החינוך והפורום הציבורי - כפרי הנוער והפנימיות בישראל, בנושא חשיבות שמירת הקשר של חניכי כפרי הנוער והפנימיות עם משפחותיהם.
שמואל אבואב

כנס מנהיגות לנוער ב'מבואות ים'

כנס מכמורת למנהיגות נערך בפעם הרביעית בכפר הנוער "מבואות ים" מטרת הכנס היא לעורר השראה בחניכים ולהעניק להם שיעורי העשרה וידע נוסף בנושא המנהיגות הצעירה" (דן לונדון, חדשות חדרה, נתניה והסביבה, 20.4.16).
חניכי מגמת הרכב של כפר הנוער הדסה נעורים

מ'הדסה נעורים' בנתניה - למפעל 'אאודי' בגרמניה

חניכי מגמת הרכב של כפר הנוער "הדסה נעורים" יצאו לנסיעת לימודים בגרמניה במטרה להרחיב את אופקיהם בתחום הרכב. "הנסיעה הזו מעניקה לתלמידים מוטיבציה לחיים ורצון להתקדם ולכן חייבים לשמר אותה גם בשנים הבאות" (עודד ליבנה, חדשות חדרה, נתינה והסביבה, 17.4.16)
אילוסטרציה של בית

נוער בסיכון במגזר הדתי

​ענת נחמיה לביא, מנכ"לית הפורום הציבורי – כפרי הנוער והפנימיות בישראל השתתפה בכנס שנערך ביוזמת חה"כ שולי מועלם, בנושא "נוער בסיכון במגזר הדתי". הכנס נערך בהשתתפות ח"כים מהבית היהודי, אנשי מקצוע וראשי מוסדות (אפרת קרסנר, כיפה, 30.3.16)
התנדבות במסגרת רוח טובה

יום המעשים הטובים 2016

לרגל יום המעשים הטובים של עמותת "רוח טובה", שהתקיים ב- 15 למרץ, התגייס הפורום הציבורי – כפרי הנוער והפנימיות בישראל לגיוס חברות עסקיות למעורבות בכפרי הנוער והפנימיות ברחבי הארץ.
חניכים רוכבים על סוסים בכפר נוער

''היום הבן שלי מעז סוף סוף לחלום''

"נערים במצוקה הולכים לאיבוד בקלות בלתי נתפשת. הכלים שבידי רשויות המשפט, החינוך והרווחה הם מעטים, ואם גם ההורים במצוקה, לילדים אין סיכוי. כאם חד הורית לשני בנים, שניסתה למצות ולהסתייע בכל הכלים שמציעות הרשויות השונות, חוויתי את המחסור בכלים העומדים לרשות ההורים במקרים כאלה" (טור דעה של אמא לחניך בכפר נוער, 20.3.16, Y-net)
ענת נחמיה לביא

העובדים הסוציאליים הם רשת הביטחון החברתי

להציג את העובדים הסוציאליים שממש מצילים ילדים, כ"חוטפי ילדים" או "קורעי ילדים ממשפחותיהם" - זה שקר (ענת נחמיה לביא, ynet ,7.3.16)
שגריר שבדיה בישראל ביקר בכפר הנוער 'הדסה נעורים'

שגריר שבדיה בישראל ביקר בכפר הנוער ''הדסה נעורים''

במהלך הביקור נחשף השגריר לפעילות הייחודית לכפר – טיפול באמצעות גלישת גלים וכן לפעילויות ולמסלולים החינוכיים האחרים בהם זוכים להשתלב חניכי הכפר, בין היתר החינוך הטכנולוגי ומגמת הרכבה (תמי מאור, העיר שלי-נתניה, 2.3.16).
מכללת CNC בכפר הנוער רמת הדסה מבטיחה לבוגרים דריסת רגל במשק הטכנולוגי בעתיד

רמת הדסה 2.0

מכללת CNC בכפר הנוער רמת הדסה מבטיחה לבוגרים דריסת רגל במשק הטכנולוגי בעתיד
ולדי ותמרה בכדור פורח, בו התרחשה הצעת הנישואין הרומנטית

סיפור אהבה כפרי

את סיפור האהבה שנרקם בכפר הנוער ויצו הדסים קשה היה לחזות. תמרה הגיעה לכפר הנוער ויצו הדסים בגיל 14, ישר לכיתה ח'. מהר מאוד השתלבה חברתית ומצאה את מקומה. ולדי היה בדיוק הפוך. או כמו שתמרה מגדירה זאת: "הוא היה ילד חנון". קראו על סיפור האהבה מהסרטים של בכפר הנוער ויצו הדסים (דן לונדון, חדשות חדרה, נתניה והסביבה, 16.2.16)
אילוסטרציה של חצים

גיל 18? סוף הדרך

צעירים וצעירות בסיכון שנתמכו במהלך השנים על ידי המדינה והמסגרות הפנימייתיות, מוצאים את עצמם בגיל 18 מתמודדים לבדם עם עתידם (עפרה לקס, ערוץ 7 11.2.16)
משפחת דביר המשמשת כמשפחה מארחת

משפחה מארחת

השבוע מציינים ברחבי הארץ את יום המשפחה, יום בו נוהגים לבלות בפעילות משותפת בחיק המשפחה ולציין את חשיבות התא המשפחתי. אך, ישנם ילדים ובני נוער, חסרי עורף משפחתי שאינם יכולים לחגוג את יום זה עם משפחתם הביולוגית, בין אם נאלצו להתנתק ממשפחתם ובין אם הגיעו ארצה ללא משפחתם הגרעינית (מיכאל מרטינז, 9.2.16, חדשות חדרה, נתניה והסביבה)
חניכי כפר הנוער עתיד

'עתיד' בין כוכבים

בזמן שאלפים חיכו לרגע הקרנת שובר הקופות "מלחמת הכוכבים: הכוח המתעורר", חניכי כפר הנוער ''עתיד'' יוענה ז'בוטינסקי קיבלו הזמנה אישית לאירוע הבכורה (אזורי.נט, 13.1.16)
אילוסטרציה: יוצאי פנימיה

הצעת חוק חדשה תדאג ליוצאי הפנימיות בחייהם החדשים

אלפי צעירים ללא משפחה נפלטים מדי שנה מפנימיות וממשפחות אומנה והולכים לאיבוד בחברה הבוגרת. הצעת חוק חדשה תחייב את המדינה לסייע להם גם אחרי גיל 18 (מעריב, 12.1.16)
אילוסטרציה של בית

מחויבותה של המדינה לבוגרי כפרי הנוער והפנימיות חסרי עורף משפחתי

ענת נחמיה לביא- מנכ"לית הפורום הציבורי וחה"כ קארין אלהרר, יו"ר הוועדה לביקורת המדינה התראיינו אצל גלית אלטשטיין בגלי צה"ל על מחויבותה של המדינה לבוגרי כפרי הנוער והפנימיות חסרי עורף משפחתי, החל מגיל 18.
חניכי כפר הנוער הדסה נעורים במסע באתיופיה

המסע לאתיופיה

כפר הנוער "הדסה נעורים", הסמוך לנתניה, יצא ביוזמה יוצאת דופן עבור חניכיו; מסע לאתיופיה בדרך לגיבוש הזהות העצמית כחלק מתכנית הלימודים; במסע השתתפו חניכי בני העדה האתיופית לצד חניכים ילידי הארץ (אופירה חסיד, 30.12.15, קול השרון נתניה).
נערים יושבים בכיתה

''אני כבר לא מפחדת מעימותים...''

תכנית הגישור בכפר הנוער‮ "‬אלוני יצחק‮", ‬שנועדה לפתור סכסוכים בין החניכים‮, ‬גרמה לדורון בת ה-‮71 ‬להבין כבר בגיל צעיר מה שרבים לא יבינו גם בגיל מבוגר‮: ‬כעס וכוחניות הם לא הדרך לפתרון בעיות‮. ‬בדרך‮, ‬המגשרת הצעירה שהספיקה כבר לפתור כ-‮04 ‬מחלוקות‮, ‬למדה גם הרבה על עצמה‮ ‬(גפן, 24.12.15).
הפנינג לתלמידים

סגירת המעגל של אדיר

חג החנוכה האחרון היה יוצא דופן עבור חניכי כפר הנוער ״נווה עמיאל״ בעמק יזרעאל, ובמיוחד עבור אדיר שלום, שסגר מעגל בהפנינג שערך עם חבריו עבור ילדי כפר הילדים בעפולה עלית, בו התחנך בילדותו (זה מה יש - עפולה, 18.12.15).
ענת נחמיה לביא, איתן ברושי, כרמל סלע ושמואל אבואב

ראש המועצה כרמל סלע וחבר הכנסת ברושי בכפר גלים

חה"כ איתן ברושי בביקור בכפר הנוער כפר גלים: "יש לעגן בחקיקה את חשיבותם של החינוך ההתיישבותי והחינוך הפנימייתי בישראל" (נגה כרמי, חי פה, 24.12.15).
חניכי כפר הנוער עתיד

מחוללי הנסים מכפר הנוער עתיד ע''ש דוד רזיאל בהרצליה

כשחניכי כפר הנוער עתיד ע"ש דוד רזיאל שמעו את סיפורה של נערה בת 16, חולה במחלת הסרטן, שמשפחתה לא עומדת בתשלומי הטיפול הרפואי, הם יזמו הפנינג מכירת סופגניות שכל הכנסותיו קודש למען התרופה לנערה (דני גרסטנפלד, local הרצליה, 10.12.2015).
סשה רוזביזב

הכוכב הבא

חניכי כפרי הנוער לא מסתפקים ברכישת הכלים להשתלבות מוצלחת בחברה הישראלית אלא גם חולמים‮. סשה רוזביזב מכפר הנוער מאיר שפיה מגשים חלום (גפן, 51.11.62)
ולאד בריקוב - בוגר כפר הנוער כפר גלים

קמפיין בתקשורת הארצית להעצמתם וחיזוקם של כפרי הנוער והפנימיות בישראל

הפורום הציבורי פועל להעלאת המודעות לחשיבות כפרי הנוער והפנימיות כמסגרות המהוות כלי משמעותי לצמצום הפערים בחברה הישראלית.
אולם אווניו

סיקור הכנס השנתי הראשון של הפורום הציבורי בתקשורת

ענת נחמיה לביא

האם חג הסיגד יהפוך למימונה הבאה?

על מנת לקדם את שילובים של יוצאי העדה האתיופית, ועולים בכלל בחברה הישראלית, כדאי ללמוד ממודלים שהצליחו, לדוגמה: כפרי הנוער והפנימיות (ענת נחמיה לביא, y-net, דעות, 11.1.15).
כפר הנוער הדתי - בן יקיר - לוגו

הבן יקיר לי

יוזמה חדשה של הסוכנות היהודית ומשרד החינוך בשיתוף עם חיל האוויר תאפשר לתלמידים המתחנכים בכפר הנוער 'בן יקיר' לרכוש בגרות בענף הטכנולוגיה ונסיון מקצועי בתחום על מנת להצטרף למערך הטכני של חיל האוויר עם גיוסם לצה"ל. (21.10.15, שבשבת).
שלט הכניסה לכפר הנוער רמת הדסה

הישג לרמת הדסה: 60% מתלמידי י''ב הלומדים בכפר הנוער זכאים לבגרות

ענת נחמיה-לביא, מנכ״לית הפורום הציבורי כפרי הנוער והפנימיות בישראל: ״המספרים מוכיחים כי ילדים בכפרי הנוער יכולים להצליח כמו כל ילד אחר״
כפר הנוער קדמה משופץ

חניכת מבנה המגורים בכפר הנוער קדמה

ב- 8.9.15 התקיים אירוע חנוכת מבנה מגורים חגיגי בכפר הנוער קדמה. אורח הכבוד המרכזי באירוע היה הרב שי פירון, אשר הוביל את מיזם השיפוצים במסגרת כהונתו כשר חינוך בשנת 2014 בשיתוף עם משרד החינוך, הפורום הציבורי וגורמי פילנתרופיה.
כפר הנוער נווה עמיאל

עליה של מטאורית בזכאות לתעודת בגרות

עליה של 25% בזכאות לתעודת בגרות בכפר הנוער כנות. עליה חדה בכפר הנוער הדתי נוה עמיאל בשדה יעקב - מעשרה אחוז ל-45 אחוז בשנתיים (24.7.15)
דיון בועדת החינוך בכנסת

תקציב כפרי הנוער והפנימיות לא עודכן משנת 75

ועדת החינוך פנתה למשרדי האוצר והחינוך בדרישה לעדכן את תקציב כפרי הנוער והפנימיות בדחיפות (News 1, 15.7.15)
נציגי העמק באירוע בכפר המכביה

השביל הזה מתחיל כאן

כפרי הנוער והפנימיות בישראל קיימו אירוע מיוד שכותרתו: "השביל הזה מתחיל כאן". מטרת האירוע הייתה להעלות למודעות את נושא בוגרי כפרי הנוער, שרבים מהם חסרי עורף משפחתי, ולהציג פתרונות אפשריים (ידיעון עפולה והעמקים, 5.6.15).
קרווילה בכפר גלים

הושק פרויקט שמעניק בית לבוגרי ''כפר גלים'' בחיפה

בוגרי כפר הנוער ''כפר גלים'' שאין להם בית לחזור אליו, יזכו לראשונה לגור במבנה חדשני בשטח כפר הנוער בו למדו. מטרת הפרויקט החדש: לאפשר לחניכי הכפר לפתוח את חייהם הבוגרים כמו יתר בני גילם (zepo, 19.5.15).
שיפוץ בכפר הנוער על שם דוד רזיאל

החניכים יזכו לתנאי מגורים הולמים

בכפר הנוער עתיד על שם דוד רזיאל בהרצליה הסתיים שיפוץ בהיקף של ארבעה מליון שקלים (איריס אררבל-גנץ, העיר צומת השרון, 15.5.15)
אילוסטרציה: כפר נוער

לבוגרי כפר הנוער קדמה יש לאן לחזור

במסגרת מיזם בתי הידידות, ייהנו בקרוב מספר בוגרי כפר הנוער 'קדמה' שבמועצה אזורית יואב מבית יפה וחדשני ('מה נשמע בקרית מלאכי', 20.3.15).
מבנה בכפר הנוער הודיות

בוגרי כפר הנוער הודיות כבר לא חסרי בית

הבוגרים שאין להם בית לחזור אליו, יגורו במבנה חדשני בשטח כפר הנוער בו למדו, כדי שיוכלו לפתוח את חייהם הבוגרים יתר בני גילם (עובדה, 20.3.15).
אבי נאור

הפילנתרופיה היא כלב השמירה של הממשלה

עשירים צריכים לתרום הרבה יותר, ולא רק בשביל שיראו שהם תרמו. המדינה צריכה להטיל מס ירושה, וגם לפעול בעקיפין להורדת שכר הבכירים. והילדים שלו צריכים לדעת שהם לא יקבלו כל מה שהם רוצים גם אם אבא מולטי־מיליונר. לאבי נאור, לשעבר אמדוקס, היום התורם הבולט בארץ, יש חזון סדור לאופן שבו ההון והשלטון צריכים לפעול יחד למען חברה טובה יותר.
מבנה חדש בכפר גלים

בוגרי כפר הנוער ''כפר גלים'' חוזרים הביתה

בוגרי כפר הנוער ''כפר גלים'' שאין להם בית לחזור אליו, יזכו לראשונה לגור במבנה חדשני בשטח כפר הנוער בו למדו. מטרת הפרויקט החדש: לאפשר לחניכי הכפר לפתוח את חייהם הבוגרים כמו יתר בני גילם (סימה וקנין, 16.3.15, Zepo).
שיפוץ בנווה הדסה

שופצו מבני הפנימייה בכפר הנוער נווה הדסה

משרד החינוך בשיתוף הפורום הציבורי - כפרי הנוער והפנימיות בישראל הובילו מהלך לשיפוץ מבני הפנימייה בכפר הנוער נווה הדסה בעלות של כ- 1.25 מיליון שקלים (תמי מאור, 16.3.15, local נתניה).
שיפוץ בבויאר

שיפוץ פנימיית 'בויאר'

חניכי פנימיית בויאר היו מופתעים עם הגעתם לכפר לראות כי שופצו עשרה חדרים ישנים ובנוסף נבנו מחדש שמונה חדרים חדשים ומרווחים הכוללים מקלחת ושירותים פרטיים בכל חדר ופינת למידה אישית לכל חניך (אורטל גנון, ירושלים נט, 22.2.15)
קרווילה חדשה בכפר הנוער עתיד

סוף סוף בית - גם לאחר התיכון

בכפר הנוער "עתיד" ע"ש יוענה ז'בוטינסקי הושק מיזם חדש, במסגרתו יזכו עשרות בוגרי כפרי נוער לגור במתחם כפרי הנוער גם לאחר סיום לימודיהם (חדשות העיר - שבועות רמלה, 20.2.15).
לוגו אתר וואלה

הכתובת על הקיר המתקלף

ענת נחמיה לביא, מנכ"לית הפורום הציבורי, מספרת לגולשי וואלה! על חשיבות מיזם השיפוצים בפנימיות הרווחה (מאמר דעה מתוך וואלה! 22.1.15).
כריכת המדריך שותפים לדרך

מדריך לפיתוח שיתופי פעולה בין כפרי נוער למגזר העסקי

ארגון ציונות 2000 והפורום הציבורי לכפרי הנוער והפנימיות בישראל השיקו מדריך לפיתוח שיתופי פעולה בין כפרי נוער ופנימיות לחברות מהמגזר העסקי (הארץ, 8.1.15).
כפר הנוער עתיד - לוגו

ימי החנוכה בכפר הנוער

מבנה חדש נחנך בכפר הנוער "עתיד יוענה ז'בוטינסקי" בבאר יעקב. העלות? כשני מיליון שקל ולכל חניך יש חדר מעוצב משלו. תתחדשו! (השקמה באר יעקב, 24.12.14).
כפר הנוער הודיות - לוגו

שיפוץ מקיף בחדרי החניכים בכפר הנוער הודיות

השיפוץ בחדרי החניכים כלל הוספת מזגן בכל חדר, ריהוט חדש, מקלחת ושירותים בכל חדר, חדר מועדון אטרקטיבי ותאורה מתאימה, במטרה להעניק לתמידים תחושת ביתיות וחוויית למידה אחרת (עובדה, 5.12.14).
הרצאה ביום עיון בכפר המכביה

לכל ילד מגיע בית

ביום ראשון, 23 לנובמבר, קיים הפורום הציבורי - כפרי הנוער והפנימיות בישראל, אירוע מיוחד שכותרתו: "יש לי חדר משלי". מטרת האירוע, שהתקיים בכפר המכבייה, הייתה להציג את מיזם השיפוצים בכפרי הנוער (גפן, 30.11.14 ו- local הרצליה, 27.11.14).
דיון בוועדת החינוך

דיון מיוחד בכנסת: עדכון תקצוב כפרי הנוער והפנימיות בישראל

ב-12.11.14 התקיים לראשונה דיון בכנסת לגבי עדכון תקציב עבור 30,000 חניכי כפרי הנוער והפנימיות בישראל. הדיון נערך בוועדת החינוך, התרבות והספורט בראשותו של יו"ר הוועדה, ח"כ עמרם מצנע.
 אחד החדרים המשופצים. צילם: אבידן שקולניק

יותר ממיטה לישון בה

ממשלת ישראל משקיעה מיליונים בשיפוץ מגורי החניכים בפנימיות ובכפרי הנוער בישראל. כפר הנוער 'ויצו הדסים' שבשרון וכפר הנוער 'תו"ם' שבעמק חפר כבר שופצו (ידיעות נתניה, 24.10.14).
מבנה משופץ בכפר הנוער בן שמן

מתנה לשנה החדשה

2.5 מיליון שקל הושקעו בשיפוץ מגורי חניכים בכפר נוער בן שמן שנהנים כעת ממזגן בכל חדר, שירותים ומקלחות פרטיים ורהיטים חדשים (רותי בוסידן, ידיעות מודיעין, ספט' 2014).
שיפוץ החדרים בכפר הנוער ויצו נהלל

הפתעה מתוקה בויצו נהלל

חניכי כפר הנוער ויצו נהלל הופתעו בתחיל שנת הלימודים לנוכח השיפוץ מבני הכפר כחלק מיזם השיפוצים שמוביל שר החינוך, הרב שי פירון והמינהל לחינוך התיישבותי בשיתוף הפורום הציבורי וקרן ויינברג (מקומון "זה מה יש" - יקנעם והסביבה , 12.9.14).
יושבות בחדר משופץ בכפר הנוער

"מגיע להם לחיות במקום שבאמת ניתן לקרוא לו בית": משפצים את כפרי הנוער של ישראל

ישנם תלמידים שלא שבים לביתם לאחר סיום יום הלימודים אלא ממשיכים לתוך המסגרת אליה הם שייכים - אלו הם תלמידי הפנימיות וכפרי הנוער בישראל. לאחרונה החליט משרד החינוך להשקיע בהם והגה תכנית שיפוצים לכלל כפרי הנוער בישראל (y-net, 1.10.14).
חוות הנוער הציוני

כפר הנוער ''חוות הנוער הציוני'' בירושלים שופץ בעלות של כ- 1.5 מליון

מזגן בכל חדר, ריהוט חדש, מקלחת ושירותים פרטיים, אלה רק חלק מהדברים ששופצו בכפר הנוער חוות הנוער הציוני בירושלים התלמידים היו מופתעים ושמחים עם הגיעם לכפר (מאת: אורטל גנון, ירושלים נט, 16.9.14).
חדר משופץ בכפר הירוק

שיפוץ היסטורי בעלות מיליוני שקלים בכפר הירוק

משרד החינוך, בשיתוף הפורום הציבורי – כפרי הנוער והפנימיות בישראל וגורמי פילנתרופיה, הובילו מהלך לשיפוץ מבנה הפנימייה, קבוצה ח', בעלות 1,400,000 שקלים (דני גרסטנפלד, "קול ברמה" +לב העיר + אתר local רמת השרון, 9.9.14).
חדר בכפר גלים

הפורום הציבורי כפרי הנוער והפנימיות סייע לשיפוץ היסטורי בפנימיית ''כפר גלים"

לראשונה מאז הקמת כפר הנוער בשנת 1953 מוביל שר החינוך, הרב שי פירון והמינהל לחינוך התיישבותי בשיתוף הפורום הציבורי וגורמי פילנתרופיה שותפות מיוחדת במינה שתוביל, לשיפוץ של מבנה הפנימיה לקבוצת יהלום בפנימית כפר הנוער ''גלים''. בשיפוץ הושקעו כ- 1,800,000 ₪ (שמעון בן עמי, ZEPO, 7.9.14).
שיפוץ במאיר שפיה

שיפוץ כפר הנוער ''מאיר שפיה'' - צעד ראשון במהלך היסטורי

שר החינוך, הרב שי פירון והמינהל לחינוך התיישבותי מובילים בשיתוף הפורום הציבורי וגופים פילנתרופיים, מהלך לשיפוץ מבני מגורי החניכים בכפרי הנוער ברחבי הארץ. אבי נאור, יו"ר ומייסד "הפורום הציבורי": "בימים אלו מתקיים מהלך היסטורי בכפרי הנוער בעקבותיו אלפי ילדים יזכו להתחנך בתנאי מגורים מכבדים והולמים" (יואב איתיאל, מגזין המושבות, 11.8.14).
כפר הנוער חסידים

ילדי אשקלון התארחו בכפר הנוער ''חסידים'' ליד חיפה

ענת נחמיה-לביא, מנכ''לית הפורום הציבורי - כפרי הנוער והפנימיות בישראל: "על אף שכפרי הנוער סובלים מתת-תקצוב מצד המדינה, הם נרתמים בעתות משבר וחירום בכל כוחם למען החברה הישראלית'' (אתר ZEPO, 2.8.14 ואתר my-net, 6.8.14).
כניסה לכפר נוער

זינוק מטאורי

הפורום הציבורי יצא לבדוק האם חניכי כפרי הנוער והפנימיות זוכים להזדמנות אמיתית לקבל תעודת בגרות.קראו על התוצאות החיוביות שמצאנו (גפן, 26.6.14/ קול הרצליה 4.7.14).
לוגו של local

יום העיון של הפורום הציבורי תפס כותרות

יום העיון של הפורום הציבורי בנושא "מגיוס משאבים לבניית שותפויות" התקיים ב-21.5.14. העיתונים המקומיים פרגונו לנציגיהם שהשתתפו בכנס ייחודי זה.
ענת נחמיה לביא באולפן עם בן כספית

"צעירים בסיכון בישראל", ענת נחמיה לביא בראיון ל'עושים סדר' עם בן כספית

ענת נחמיה לביא, מנכ"לית הפורום הציבורי הוזמנה להתראיין בתוכנית עושים סדר עם בן כספית בעקבות הכתבה שפרסם הפורום הציבורי בנושא צעירים בסיכון בישראל. כנסו וצפו בראיון (החינוכית, 13.5.14).
הענקת פרס ישראל

אבי נאור, מייסד ויו"ר הפורום הציבורי, חתן פרס ישראל לשנת תשע"ד

טקס הענקת פרסי ישראל לשנת תשע"ד, התקיים במרכז הקונגרסים בבנייני האומה בירושלים ב-6.5.14, יום העצמאות ה- 66 למדינת ישראל. נאור קיבל את פרס ישראל על מפעל חיים – תרומה מיוחדת לחברה ולמדינה.
שלט מחאה: לא רוצים להיות צעירים לעזאזל

על המדינה לדאוג לאוכלוסיית הצעירים בסיכון

בישראל חיים כ-200 אלף צעירים בסיכון בגילאי 18–35, אבל בישראל 2014 לא קיימת מדיניות פורמלית ברורה בנושא (מאת ענת נחמיה-לביא, הארץ, 29.4.14)