A+ 100%A-

מידעהצהרת נגישות
תצוגת צבעים באתר(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייהסגירה

הכנס השנתי ה-4 של הפורום הציבורי - 2018

"חדשנות בחינוך- שיטות לימוד במאה ה21"

 

"כל ילד יכול, לכל ילד מגיע"

 

תודה על השתתפותכם בכנס השנתי הרביעי של הפורום הציבורי שהתקיים ביום חמישי ב- 15.11.2018. הכנס התקיים בחסות הקרן המשפחתית על שם תד אריסון, בהפקת מידע כנסים, במרכז הקונגרסים אבניו.

כמדי שנה הגיעו למעלה מ-400 מוזמנים: נציגי משרדי ממשלה- החינוך והרווחה, הנהלת וחברי הועד המנהל של הפורום הציבורי כפרי הנוער והפנימיות, מנהלי כפרי נוער ופנימיות, נציגי פילנתרופיה וארגוני מגזר שלישי, נציגי הבעלויות, חניכים ובוגרי כפרי נוער ופנימיות, אנשי מקצוע, אקדמיה ועוד.

מוזמנים לצפות בסיכום הכנס:

 

הכנס התמקד השנה בנושא  "חדשנות בחינוך – שיטות למידה במאה ה 21"
 

באירוע הוצגה תערוכה ייחודית של כפרי הנוער והפנימיות שעסקה בנושא: "חדשנות והישגים" שאפשרה לכפרי הנוער והפנימיות להציג את התוכניות ושיטות הלימוד החדשניות המופעלות אצלן, ואת העשייה של החניכים בעקבות התוכניות:
 

הדוכן של נווה מיכאל

 • כפר הנוער נווה יהודה נס ציונה – תוכנית "שנת שח מט"
 • כפר סילבר – תוכנית "מסע לבגרות מלאה"
 • פנימיית נווה מיכאל – מיזם "גוונים של מתוק"
 • כפר הנוער נוה עמיאל – תחום מעו"ף – מנהיגות, עצמאות ופיתוח
 • פנימיית בית בלומנטל – קורס העצמה בתחום הצילום
 • כפר הנוער כנות  - תוכנית אריסטוקפט כמודל למידה משמעותית
 • כפר הנוער "עתיד" ע"ש דוד רזיאל – תוכנית "המשק החקלאי"
 • כפר הנוער קמפוס נווה הדסה – תוכנית "חוד החנית"
 • כפר הנוער רמת הדסה סאלד – בית הספר לרכיבה על סוסים
 • פנימיית בית מזור – העצמה ומנטורינג דרך גינון
 • כפר הנוער בן שמן – תוכנית חממה הידרופנית מחקרית

 

בנוסף התקיימה תערוכה של ארגוני חינוך אשר מציעים לכפרי הנוער והפנימיות כלים ותוכניות חדשניות: עמותת גשר לחינוך, עמותת מחשבה טובה, עמותת דרייב וערי חינוך.
 

תערוכת חדשנות


חניכי מגמת המוסיקה מכפר הנוער "עתיד רזיאל" בהרצליה היו חלק מקבלת הפנים, חשפו את פעילויות המוזיקה השונות שמתקיימות בכפרי הנוער והפנימיות והנעימו את זמנם של האורחים הרבים שהגיעו לכנס.
 

חניכי מגמת המוסיקה מכפר הנוער עתיד רזיאל


השנה כיבדו אותנו בנוכחותם:

אבי נאור- יו"ר ומייסד הפורום הציבורי כפרי הנוער והפנימיות, חיים כץ-שר העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים, Jean-Daniel Ruch Mr - שגריר שוויץ בישראל, חה"כ ציפי לבני- יו"ר האופוזיציה המחנה הציוני, יצחק הרצוג - יו"ר הסוכנות היהודית, שמואל אבואב- מנכ"ל משרד החינוך, ד"ר אביגדור קפלן- מנכ"ל משרד העבודה, הרווחה והשרותים החברתיים, חה"כ מירב בן ארי - מפלגת "כולנו", שולי מועלם-רפאלי - יו"ר סיעת הבית היהודי, חה"כ קארין אלהרר – מפלגת "יש עתיד", וחיליק בר - סגן יו"ר הכנסת.

 

עקב התפתחויות פוליטיות שקרו יום לפני הכנס נבצר משר האוצר ,משה כחלון ושר החינוך, נפתלי בנט להגיע לכנס, אך הם שלחו סרטונים המברכים על עשיית הפורום הציבורי.

 

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו שלח מכתב ובו הוא מברך על פעילות הפורום הציבורי: "אתם מוכיחים ששוויון הזדמנויות וצמצום פערים אינם סיסמאות ריקות מתוכן"

לקריאת המכתב - לחצו כאן

במהלך הכנס שאותו הנחתה העיתונאית ומגישת הטלוויזיה אורלי וילנאי, הוקרן  גם סרטון המסכם את המפגש עם נשיא המדינה ראובן ריבלין ורעייתו הגב' נחמה ריבלין. מפגש אותו יזם הפורום הציבורי ובו השתתפו הפורום הציבורי, נציגים ממשרד הרווחה והחינוך ובוגרי כפרי נוער ופנימיות. את הסרטון הפיקו וערכו תלמידי מגמת הקולנוע והטלוויזיה כפר הנוער ע"ש מוסינזון, הוד השרון.
 

 

עידן רייכל שהיה מדריך בכפר נוער ונבצר ממנו להגיע לכנס שלח סרטון ברכה:


ההרצאה של שגריר שוויץ בישראל, מר ג'ן דניאל רוך (Jean-Daniel Ruch Mr), סחפה את אורחי הכנס והרחיבה את אופקיהם בתחום החינוך השוויצרי וסוד הצלחתו. למאמר אודות ההרצאה ראו בתחתית הסיכום.
 

מר ג'ן דניאל רוך Jean-Daniel Ruch Mr


הפורום הציבורי הפתיע את חברי ועד המנהל של הפורום והעניק להם אותות הוקרה על פועלם רב השנים לקידום חניכי ובוגרי כפרי הנוער והפנימיות.

הוועד המנהל מקבל אותות הכרה

אביטל כהן, בוגרת כפר הנוער ויצו הדסים וכיום משפטנית, סיפרה את סיפורה המרגש על ילדות, קשיים, תקווה והצלחה. "אין דבר העומד בפני הרצון - מכפר הנוער בשאיפה לכבוש את כס השיפוט".

אביטל כהן, בוגרת כפר הנוער ויצו הדסים


בנוסף, אורחי הכנס השתתפו בסדנה חווייתית בת שעתיים בניצוחו של ד"ר אייל דורון, אשר העניק להם כלים ועקרונות ההכרחיים לפיתוח חשיבה יצירתית.
 

סדנה חווייתית בניצוחו של ד''ר אייל דורון


את דברי הסיכום, נשאה עו"ד רוני מלכאי אייריש, מנכ"לית הפורום הציבורי - כפרי הנוער והפנימיות בישראל.

אנו מודים ומברכים על השתתפותכם באירוע. ביחד, נקדם את חניכי ובוגרי המסגרות החוץ ביתיות בישראל. למענם, ולמען החברה הישראלית כולה.

נשמח לראותכם באירועים הבאים!


צילום: דרור סיתהכל
 

הכנס בתקשורת

לכתבה: "הופכים מינוס לפלוס" - לחצו כאן

לכתבה: "סוד החינוך השוויצרי" - מתוך The Jerusalem Post - לחצו כאן