A+ 100%A-

מידעהצהרת נגישות
תצוגת צבעים באתר(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייהסגירה

כפרי הנוער והפנימיות בתקשורת

בחירות 2019

באיזו אות לבחור

בעת שהשורות הללו נכתבות עוד לא ידוע מה תוצאות הבחירות. הדבר היחיד שברור נוגע לשאלה מה צריך לעשות מי שיקבל את המנדט להנהיג את העם המפולג והחבול הזה. כבר כמעט שנה שמתעסקים כאן רק בפוליטיקה ולא במדיניות. שתי מערכות בחירות מותירות אחריהן אדמה חרוכה בכל הנוגע לנושאים חברתיים, התלויים בהחלטות של שרים ובהצבעות על חוקים (מאת: אורלי וילנאי, הארץ, 17.9.19).
שר החינוך, הרב רפי פרץ עם מנכ''ל משרד החינוך, שמואל אבואב

משרד החינוך מכריז על מדריכי הפנימיות ואימהות הבית המצטיינים של ישראל

לראשונה נערך טקס הוקרה ייחודי למחנכי הפנימיות במעמד שר החינוך, הרב רפי פרץ, מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב ומנהלת המנהל לחינוך התיישבותי, פנימייתי ועליית הנוער, אילנה נולמן. במסגרת האירוע הוענקו 12 תעודות הצטיינות והערכה למדריכי הפנימייה ואימהות הבית המצטיינים של השנה (עדי לסקר, חדשות 0404, 19.9.19).
חדר פנימייה - אילוסטרציה

''המקום הזה מיועד לנוער טוב ואיכותי, מקום שמעשיר אותך חברתית ובעיקר חוויה נוספת לחיים''

הם החליטו לעבור לפנימייה עקב סיבות שקשורות לעניינים לימודיים או חברתיים, והיו צריכים לשכנע את הוריהם שזה הדבר הנכון עבורם. בני נוער מספרים על הסטיגמות, הקשר שהתחזק עם המשפחה והחיים בחדר עם ילדים נוספים (מתוך y-net)
פנימיית שטיינברג

ילד טוב טבריה

גלי חכים, ילד טוב טבריה, נכנס לראשונה לפנימיית שטיינברג כשהיה בכיתה י’ ומאז לא באמת יצא. היום, כשהוא מנהל את הפנימייה ומתגורר בה עם משפחתו, הוא מדבר על החשיבות של הפנימייה לכפר סבא ועל המאבק שצלח נגד הכוונה לנגוס בשטחה לטובת פרויקט בנייה (צומת השרון - כפר סבא)
טקס קבלת תעודות. צילום: דובר צה''ל

71 דיפלומות הוענקו לבוגרי המכללה הטכנולוגית הדסה נעורים שהתמזגה עם מכללת הכפר הירוק

במכללה המשותפת שלושה מסלולים עיקריים לקבלת תואר הנדסאי: הנדסת מכונות (אוטוטק/ מכטרוניקה), חשמל, בקרה ואנרגיה והנדסת תוכנה (21.5.19)
מסיבת בני מצווה

חגיגות בני ובנות מצווה בכפר נווה גלים

14 נערים ונערות נרגשים, לבושים בחליפות ובשמלות מלווים בקרובים אליהם ביותר, זכו לחגוג חגיגת בר ובת מצווה לתפארת (משה סידי, אשדוד אונליין, 21.5.19)
הליצינים קהילתיים של עיינות

תלמידי כפר הנוער עיינות – ליצנים קהילתיים צעירים במחלקת הילדים בקפלן

בוגרי חוג ליצנות קהילתית בכפר הנוער עיינות יצאו לשמח ילדים וילדות במחלקת הילדים בבית החולים קפלן. אחת התלמידות: "לא דמיינו שבמציאות החוויה הזו יכולה להיות כל כך עוצמתית" (מאת: אלעד חיימוביץ', מתוך: ערים - רחובות, 11.2.19)
חניכי אלוני יצחק מתנדבים כליצנים קהילתיים. צילום דוברות אלוני יצחק

ליצנים צעירים

בכפר הנוער אלוני יצחק תחום ההתנדבות תופס חלק מרכזי בחיי הנוער המתחנך בו. בכל שנה מחפשים כיוונים חדשים ומקוריים לפתח את התנדבות הנוער בכפר ולעודד תרומה לקהילה (גפן - מגזין המושבות - 8.2.19).
צילום מסך מתוך הראיון אצל אודטה

על גיל ההתבגרות

גיל ההתבגרות תופס הרבה הורים לא מוכנים - לפתע הם לא מכירים את הילד או הילדה שלהם. איך עוברים את התקופה הזו בשלום? ד"ר חזי יוסף, מנהל כפר הנוער כנות, ומעיין טל, תלמידה בכפר, מנסים לענות על השאלה בתכניתה של אודטה (19.1.19)
חניכי עיינות בהוסטל 'שקמים' בנס ציונה

''אנו מאמינים שנצליח להפוך את החברה הישראלית והמקומית לטובה יותר''

מדי יום רביעי חניכי כפר הנוער עיינות יוצאים להתנדבות בהוסטל שקמים בנס ציונה, כאחת מבין פעילויות התנדבותיות רבות המתקיימות במקביל בימי רביעי בתוך ומחוץ לכפר (אלעד חיימוביץ', ערים-רחובות, 6.1.19)
אלברט איינשטיין

חילופי המתנות בין איינשטיין לכפר הנוער בן שמן

ילדי כפר הנוער בן שמן הכינו לפרופ' אלברט איינשטיין סנדלים כמתנת יומולדת בשת 1955, איינשטיין מצידו כתב להם מכתב תודה ושלח להם טלסקופ.
לוסי לב. צילום: יאיר שגיא

סוגרת מעגל

כשלוסי לב היתה בכיתה א', אמה השאירה אותה בפנימייה והלכה. מאז נדדה בין פנימיות ולא הפסיקה להתגעגע לאח הדי.ג'יי שנשאר בפריז. לאחר מותו, החליטה לסגור מעגל וללמד ילדי פנימיות לתקלט (מאת: צפורה רומן, xnet, 9.11.18).
שיקמה, אלמנתו של סלע ז''ל חונכת את קיר הטיפוס החדש

קיר טיפוס אתגרי נבנה בכפר הנוער אלוני יצחק לזכר סגן מנהל הפנימייה האהוב

מי שהגשימה לו את החלום היתה אשתו שקמה, מטפסת הרים בעצמה, אשר מיד לאחר מותו החלה במסע לגיוס כסף להקמת קיר טיפוס בכפר הנוער אלוני יצחק עבור הנוער שסלע כל כך אהב וטיפח (גל גפן, 8.11.18).
נער ביחידת החילוץ בעזרת כלבים

מגמת הכלבנות שמכינה נוער בסיכון להציל חיים

בכפר הנוער "מנוף" מנחילים לתלמידים שגרה וערכים באמצעות טיפול בכלבים. לאחר שצה"ל הבין את ערך הנערים – הוא יחל בקרוב לגייס אותם ליחידת חילוץ. "יכול להציל חיי אדם" (המגזין עם אושרת קוטלר, 27.10.18)
שלי יחימוביץ' בנערותה

מה המשותף לגלי עטרי, שאול מופז, גילה אלמגור, שלי יחימוביץ' וצופית גרנט?

הגעגועים לאמא, המרחק מהבית, הקשיים, החלומות, ואיך התקופה המחשלת בגיל ההתבגרות הפכה אותם למי שהם היום. גלי עטרי, שאול מופז, גילה אלמגור, שלי יחימוביץ' וצופית גרנט, אשר כולם התחנכו בפנימיות, משתפים עכשיו פעולה לרגל הקמת ארגון חברתי חדש שמורכב מבוגרי כפרי הנוער של ויצו (מאת: איריס ליפשיץ־קליגר, 24 שעות, ידיעות אחרונות, 23.10.18).
ילדי בית מזור

עשור לפנימיית בית מזור

בטקס חגיגי ומרגש, שהתקיים בשבוע שעבר, בהשתתפות עשרות בוגרים, ציינה עמותת יחדיו 10 שנים להפעלת פנימיית בית מזור בערד (עיתון הצבי, 18.10.18).
אילנה נולמן, מנהלת המינהל לחינוך התיישבותי וחברי ההנהלה בביקור בכפר הנוער כדורי

''על רקע הקיטוב בחברה הישראלית 'כדורי' מהווה אי של שיתוף והכלה''

אילנה נולמן, מנהלת המינהל לחינוך התיישבותי, פנימייתי ועליית הנוער ביקרה בכפר הנוער 'כדורי' והתרשמה: ''קבלת האחר ורב תרבותיות אינם סיסמה ב'כדורי' אלא דרך חיים" (מאת: יניב אעידן, עמק ניוז, 11.10.18).
כפר הנוער מקוה ישראל. מתוך דף הפייסבוק של בוגרי הכפר

אנשי הקבע מאמצים את בני הנוער של 'מקוה ישראל'

מועדון אנשי הקבע ''חבר'', יקיים מחר מירוץ שבמסגרתו יאמץ, תחת פעילותו בתחום האחריות החברתית, את קבוצת הריצה של כפר הנוער החקלאי (מאת: יובל בגנו, מעריב, 11.10.18).
מתוך כנס ויצו. צילום: כפיר סיון. צילום מסך מתוך מעריב

ויצו מקימה ארגון בוגרים שיסייע לקהילה

מטרת המהלך היא להגביר את העשייה החברתית של התנועה וליצור בסיס לפעילות התנדבותית בקרב עשרות אלפי בוגרי מוסדותיה (מאת: שלמה איזקסון, מעריב, 11.10.18).
ילדי נווה יהודה

סגירת מעגל

אליקו צ'יצ'ו, שהעביר את רוב שנות ילדותו ונעוריו בכפר הילדים נווה יהודה של "המפעל להכשרת ילדי ישראל", חזר אליו יחד עם משפחתו כדי לסגור מעגל (יובל בגנו, מעריב, 1.10.18).
אילוסטרציה של בית

רחוקות מהבית: הנערות שעזבו את הכול ועברו לפנימייה

הן השאירו את החששות וסימני השאלה בצד, והחליטו שהדבר הכי נכון עבורן הוא להיפרד מהבית, מהחברים הטובים והמשפחה למען חיים שונים בפנימיית מצפה רמון. בגילוי לב הן מספרות על הפעם הראשונה בפנימייה, על הקושי הכי גדול ועל השינוי שהפך אותן לאדם אחר (מאת: ספיר ליפקין, פרוגי, 6.9.18).
ילדים בכפר

האבא של הכפר

עקיבא יחיאל, מנהל את כפר הילדים בגבעת עדה ומספר על התלמידים שמוצאים בו בית חם ומקפצה לחיים טובים יותר (מאת: נירית שפאץ, "כל זכרון", 31.8.18).
חניכי בית טוביה מבלים

חניכי בית טוביה אומרים תודה לקיבוצים

ילדי הפנימייה מתארחים לימי הפעילות והפוגה מהשגרה ברשת הקיבוצים של "קיבוצניקים עם החברה" (my net קיבוץ, 21.8.18).
רכיבה על סוסים

דוקטור סוס

לראשונה בישראל: לימודים לבגרות ברכיבת סוסים בסגנון אנגלי (מאת: תמר טרבלסי חדד, ידיעות אחרונות, 21.8.18)
לוגו ישראל היום

משחקים סנייק

את פניהם של תלמידי כפר הנוער "ויצו גן ונוף" שבפ"ת יקבלו מה-2 בספטמבר נחשים ענקיים ונדירים במסגרת תכנית הלימודים (מאת: נועם דביר, ישראל היום, 6.8.18).
קלסרים

קפיצה של פי 2 באחוז הזכאים לבגרות בויצו נחלת יהודה

בשנת 2016 עמד שיעור הזכאות בבית הספר על כ־29% בלבד, אך בשנה שעברה זינק ל־59%. אז מה הסוד להצלחה? (תמר טרבלסי חדד, ידיעות אחרונות, 19.7.18).
אירוע הצדעה לכפרי הנוער בכנסת

הכנסת הצדיעה לפנימיות וכפרי הנוער

יום ההוקרה לכפרי הנוער והפנימיות בישראל נערך היום (22.5.18) בכנסת בהובלת יו"ר סיעת הבית היהודי ח"כ שולי מועלם רפאלי (חזקי ברוך, ערוץ 7).
אור חורי בכפר הנוער בן שמן

חקלאות ב-2018: לא מה שחשבתם

ההידרופוניקה החליפה את הטוריה, והמחשבים שולטים היום בשדות ארץ ישראל. תלמידים רבים פונים לתחום שנחשב שלא בצדק למיושן. כפרי הנוער בן שמן ומוסינזון הם מהמובילים בתחום (נועם דביר, ישראל היום, 18.5.18).
כפר הנוער ויצו הדסים

כפר הנוער ויצו הדסים זכה בפרס החינוך הארצי לשנת תשע''ח

בית הספר נבחר כמצטיין בחינוך ערכי ובהישגים הלימודיים עם 92% זכאות לבגרות, ובולט לטובה בשיעור הכלה גבוה ובאחוז נשירה נמוך (השרון פוסט, 10.4.18).
יצחק רזין צילום: מאיר פרטוש מתוך ישראל היום

''התלמידים כאן הם כמו משפחה שלי''

יצחק רזין התחנך בכפר הנוער בן שמן וגם בגיל 98 הוא שומר על קשר עם המקום תורם ומסייע במה שרק אפשר. "אבי אמר לי 'שתמיד יהיה לך לתת לכולם'. זה משהו שבא מהחינוך בבית" (נועם דבול דביר, ישראל היום, 4.4.18).
הלוגו של HOT

הצצה נדירה לחיים בפנימיית הנוער

במשך שלוש שנים ליוו המצלמות של ערוץ 8 חניכים בכפר הנוער "הדסה נעורים". המצלמות שביקרו שם ראו הכול: הקשיים, הבכי, המטענים מהבית, הריבים עם המדריכים, אבל גם הצלחות אדירות וחלומות גדולים בפנימייה הוותיקה שמגדלת נוער ישראלי כבר 70 שנה (חדשות 2, 17.2.18).
גיא ויהל. צילום: ראובן קסטרו

''המדינה לא מתקצבת מספיק פנימיות''

גיא ויהל, בוגרי פנימיית ויצו הדסים, כועסים שהמדינה לא מתקצבת מספיק פנימיות ("אבל מעלה שכר לח"כים"), מתחשבנים עם מבקר מוזיקה ומבטיחים להישאר יחד לנצח. לרגל אלבום חדש, הצמד ביקר באולפן וואלה! תרבות לראיון ושיר (מאת: שגיא בן נון, וואלה!, 25.1.18). צילום: ראובן קסטרו
נערה רוכבת על סוס בכנות

כפר הנוער כנות - מקום לפרוח בו

בכפר הנוער כנות מפעילים את הרפת בני נוער, שחלקם מצאו עצמם במצבים לא פשוטים בחיים, כמו גם מתחם שפתוח לקהל הרחב ואחראים לתפעולו ולתזרים הכספי. "בלי הכפר לא יודע איפה הייתי עכשיו", מספר יניב. תמר מוסיפה: "זה המקום שירים ילדים ממשפחות הרוסות" (אמיר אלון, y-net, 9.1.18).
צילום מסך מתוך הכתבה על המסע לזכרו של סלע דויטש

מסע ההנצחה למחנך האהוב באלוני יצחק

נגה בן יעקוב. צילום מסך מתוך הכתבה בחדשות 2

מורת דרך: המורה שמכינה את התלמידים לבגרות דרך הרגליים

זה סיפורה של מורה אחת שלא מוותרת, גם כשכל המערכת אומרת לתלמידים שלה – אין סיכוי להגיע לבגרות (כתבה מצולמת, יעל אודם, חדשות 2 25.11.17).
קורס ייחודי ליצירת שיתופי פעולה עם הפילתרופיה

קורס ייחודי ליצירת שיתופי פעולה עם הפילתרופיה

הקורס התקיים במהלך החודשים מאי ויוני במשרדי "שיתופים" בבית יהושע. בין המשתתפים בקורס גם זמיר מימון, סמנכ״ל עמותת 'משפחתוני חיים משה מרגלית' באשדוד (שי מלול, מגזין אשדוד, 23.6.17)
תלמידים באירוע בר מצווה

לא רק בגרויות: בני 16 ארגנו אירוע בר מצווה לתלמיד פנימייה

קייטרינג היה, אולם היה, תזמורת הייתה - וגם מעצבת אירועים וצלם, ובעיקר המון שמחה: 135 תלמידי כיתה י' בישיבת גבעת שמואל לקחו על עצמם ארגון מסיבת בר מצווה לילד ממשפחה מעוטת יכולת הלומד בפנימייה (y-net ,7.6.17).
להקת הזמר הייצוגית של כפר הנוער בכנות

מייצגים אותנו בכבוד

להקת הזמר הייצוגית של כפר הנוער בכנות חזרה לאחרונה ממסע הופעות באיטליה בחמש השנים מאז שהוקמה קיימה הלהקה 5 מסעות ברחבי אירופה, דבר המעיד על הצלחתה הכבירה הלהקה תופיע בטקס הדלקת המשואות בהר הרצל (אליאור עמר, המקור - קריית מלאכי, 31.3.17).
סשה קולפקוב ומשפחתה

''לא הפכתי ממש ישראלית אבל אני בין לבין''

סשה קולפקוב עזבה בגיל 15 את המשפחה בסנט פטסבורג ועלתה לארץ, לכפר הירוק, במסגרת תכנית נעל״ה. בראיון ל״קול ברמה" היא מספרת על ההחלטה של הוריה שהיא תעלה לישראל, על הקליטה בארץ ועל האיחוד עם הוריה ואחותה שעלו בעקבותיה (בילי בסרגליק, קול ברמה, 7.4.17).
סא'' (מיל') תומר בוהדנה. אז והיום

מלחמתו החדשה

הוא היה הסמל של מלחמת לבנון השנייה, שממנה חזר על אלונקה מסמן "וי" בידו • עכשיו תומר בוהדנה נאבק על עתידו של נוער בסיכון בפנימייה שהקים, "דארנא" (צחי דבוש, ידיעות אחרונות, 21.3.17).
רפאל ישראל

מחניך למחנך

מינהל החינוך הממלכתי-דתי במשרד החינוך הצדיע בשבוע שעבר למאה עובדי הוראה בחמ"ד. בין הזוכים היה גם רפאל ישראל, מדריך בפנימייה בכפר הנוער נוה עמיאל שבעמק יזרעאל.
ריטה בדה וויס

הקול של ריטה

ריטה סולודוחינה, תלמידת כפר הנוער עתיד על שם דוד רזיאל בהרצליה, מרגישה לגמרי בבית בתכנית "דה וויס". ל"קול הרצליה" היא מספרת על ההחלטה לעלות לבדה לישראל, החיים בפנימייה ולמה החליטה לבחור בשלומי שבת (זוהר אליה,9.2.2017).
אילוסטרציה: ידיים מונפות אל השמיים

מיזם ''יום ללא רעב'' יצא לדרך בויצו ניר העמק

נציגי מועצת התלמידים בכפר הנוער, ויצו ניר העמק, החליטו להמשיך את המסורת שהתחילו לפני 3 שנים וימשיכו לקיים את הקמפיין החברתי הייחודי שיזמו שמטרתו להעלות את המודעות לגבי המצב העגום של כ-800 אלף ילדים ובני נוער שחיים מתחת לקו העוני (יניב אעידן, חדש בעמק, 20.1.17).
חניכי כפר הנוער הדסה נעורים

השר כחלון: ''לכל ילד מגיע לקבל הזדמנות שווה''

שר האוצר, משה כחלון, ביקר בשבוע שעבר בכפר הנוער הדסה נעורים בו למד כנער. "ההשקעה בחינוך היא הדרך הטובה ביותר לצמצום הפערים החברתיים. כמו שהצלחתי למרות הקשיים המשפחתיים, אני מאמין שכל ילד יכול ולכל ילד מגיע לקבל הזדמנות שווה" (נתניה-נט, 8.1.17).
לוגו הפורום הציבורי

לארכיון הכתבות על כפרי הנוער והפנימיות